ସବୁଠୁ ଧନୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ, ସମ୍ପତ୍ତି ଜାଣିଲେ ଆପଣବି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ

0

ଆଜି ଗଣତନ୍ତ୍ରର ମହାନ ପର୍ବ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ଚାଲିଛି। ୧୩ଟି ରାଜ୍ୟ ତଥା କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳର ୮୮ଟି ଆସନରେ ଭୋଟ୍ ଦେଉଛନ୍ତି ମତଦାତା। ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୮୯ଟି ଆସନରେ ଭୋଟିଂ ହେବାର ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ବେତୁଲର ବହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଏଠାରେ ମେ ୭ରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମତଦାନ ହେବ। ଫଳରେ ଆଜି 88 ଆସନରେ ପଡୁଛି ଭୋଟ୍।

ତେବେ ମତଦାନ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ବାଚନ ମୈଦାନରେ ଧନୀ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ନେଇ ବେଶ୍ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକର କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଭେଙ୍କଟରମଣେ ଗୌଡା ସବୁଠୁ ଧନୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ, ଯାହାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ମୂଲ୍ୟ ୬୨୨ କୋଟି ଟଙ୍କା। ସେ ଏଚଡି କୁମାରସ୍ୱାମୀଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି।

ସେହିପରି ବର୍ତ୍ତମାନର କର୍ଣ୍ଣାଟକ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ଡି.କେ ସୁରେଶ ହେଉଛନ୍ତି ଦ୍ୱିତୀୟ ଧନୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ। ତାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ମୂଲ୍ୟ ୫୯୩ କୋଟି ଟଙ୍କା। କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଡି.କେ ଶିବକୁମାରଙ୍କ ସାନଭାଇ ହେଉଛନ୍ତି ଡି.କେ ସୁରେଶ। ମଥୁରା ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ପୁନର୍ବାର ଲଢୁଥିବା ବିଜେପି ସାଂସଦ ହେମା ମାଳିନୀ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନର ତୃତୀୟ ଧନୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ। ତାଙ୍କ ପାଖରେ ୨୭୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ରହିଛି।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ସଞ୍ଜୟ ଶର୍ମା ଏହି ତାଲିକାରେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି। ସେ ୨୩୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ସମ୍ପତ୍ତିର ମାଲିକ। କର୍ଣ୍ଣାଟକର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏଚଡି କୁମାରସ୍ୱାମୀ ଏହି ତାଲିକାରେ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ମୋଟ ସମ୍ପତ୍ତି ପ୍ରାୟ ୨୧୭.୨୧ କୋଟି ଟଙ୍କା।

Leave A Reply

Your email address will not be published.