ଗେହଲୋଟ ସମର୍ଥନରେ କଂଗ୍ରେସ,ନିରାଶ ହେବେକି ଶଶି ଥରୁର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ରୋଚକ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ତାଜା ସୂଚନା ମୁତାବକ ସାଂସଦ ଶଶି ଥରୁର ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୁକାବିଲା ହୋଇପାରେ। ଥରୁର ଏଥିପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିଛନ୍ତି | ଆଜି ଜୟପୁରରେ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଯେଉଁଥିରେ ରାଜସ୍ଥାନରେ ନୂତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଗେହଲୋଟଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ବାବଦରେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇପରେ। ତେବେ ଏହି ସମୟରେ, ଦଳର ଅନେକ ନେତା ଗେହଲୋଟ ହିଁ ନେହେରୁ-ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାର ପ୍ରତି ବିଶ୍ୱସ୍ତ ବୋଲି କହି ତାଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ବାହାରିଛନ୍ତି। ଖୋଦ ଥରୁରଙ୍କ ରାଜ୍ୟର ସାଂସଦମାନେ ମଧ୍ୟ ଗେହଲୋଟଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ବାହାରିଛନ୍ତି |

କେରଳର କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ କନ୍ନଥ ମୁରଲୀଧରନଙ୍କ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ଥରୁର ଦଳର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିପାରିବେ କାରଣ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ​​କେହି ବି ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିପାରିବେ। ଗେହଲୋଟ୍ ଜିତିବାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ସୂଚାଇ ମୁରଲୀଧରନ୍ କହିଛନ୍ତି, “ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟ୍ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ନେହେରୁ-ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାରକୁ ସମର୍ଥନ କରନ୍ତି। ତେଣୁ ଯଦି ସେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବେ, ତେବେ ଆମର ଭୋଟ୍ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟଙ୍କ ପାଖକୁ ହିଁ ଯିବ। ସେ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ବ୍ୟକ୍ତି ଓ ଏହି ପଦବୀ ପରିଚାଳନା କରିବାକୁ ଦକ୍ଷ ବ୍ୟକ୍ତି। ” ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ, କିନ୍ତୁ ସେ କୌଣସି ପଦ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ନାହିଁ।

Comments are closed.