ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାଁରେ ସାଙ୍ଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁଙ୍କ ପୁଅ

0

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ତେଲୁଗୁ ଦେଶମ ପାର୍ଟି (ଟିଡିପି) ର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ନାରା ଲୋକେଶ ରବିବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗନ୍ ମୋହନ ରେଡ୍ଡୀ ତାଙ୍କ ଦାଦା ୱାୟୀଏସ ବିବେକାନନ୍ଦ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି।

ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଶ୍ରୀକାକୁଲମ୍ ଜିଲାରେ ଏକ ରାଲିରେ ଯୋଗ ଦେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଜଗନ୍ ରେଡ୍ଡୀ ନିଜର ‘ବାବାଇ’ (ଦାଦା) କୁ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ସେ ଅଧିକ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କି? ମୁଁ ଜଗନ୍ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କୁ ପଚାରୁଛି କି ସେ ରାଜ୍ୟକୁ ଧ୍ୱଂସ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି କି?”

ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୧୯ ରେ କାଦପା ଜିଲାର ତାଙ୍କ ଜନ୍ମ ପୁଲିଭେଣ୍ଡୁଲା ଗ୍ରାମରେ ପୂର୍ବତନ ରାଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ୱାୟୀଏସ ବିବେକାନନ୍ଦ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।

ନାରା ଲୋକେଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜଗନ୍ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ YSRCP ସରକାର ତାଙ୍କ ବାପା ତଥା ଟିଡିପି ସୁପ୍ରିମୋ ଏନ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁଙ୍କୁ ୫୩ ଦିନ କାରାଗାରରେ ବନ୍ଦୀ କରି ରଖିଛନ୍ତି।

“ଗତ ଚାରିବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଟିଡିପି କାର୍ୟ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ୨୨ ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ତଥା ଅତ୍ୟାଚାର ଭଳି ମାମଲା ରହିଛି। ଅଧିକାରୀ ତଥା YSRCP ନେତାମାନେ ଜାଣିଶୁଣି ଟିଡିପି ନେତାଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ନାମ ରେଡ ବୁକରେ କୋଡ୍ କରାଯାଇଛି। ଏହି ସମୟରେ ଜଗନ୍ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କୁ ଜେଲ୍ ପଠାଇବାକୁ ଲୋକମାନେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି କି ବୋଲି ନାରା ଲୋକେଶ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.