ଓଜନ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବ କ୍ୟାପ୍ସିଗମ, ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି

ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବା ଏକ କଷ୍ଟକର କାର୍ଯ୍ୟ। କିନ୍ତୁ ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ଖାଦ୍ୟକୁ ଠିକ୍ ରଖ, ତେବେ ଏହି କାମ ଏତେ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ନୁହେଁ | ଏହା ଜାଣି ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ କ୍ୟାପ୍ସିକମ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ | ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ତେବେ ଆଜିଠାରୁ ନିଜ ଖାଦ୍ୟରେ କ୍ୟାପସିକମ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ଆରମ୍ଭ କର | ଆପଣଙ୍କ ଖାଦ୍ୟ ନିତ୍ୟକର୍ମରେ କ୍ୟାପସିକମ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ପୂର୍ବରୁ, ଆପଣ ଏହାକୁ କିପରି ଖାଦ୍ୟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବେ ତାହା ଜାଣିବା ଜରୁରୀ |

ଭଜା କ୍ୟାପସିକମ୍ ଖାଆନ୍ତୁ: ଭଜା କ୍ୟାପ୍ସିକମ୍ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଓଜନ ଶୀଘ୍ର ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ | କ୍ୟାପସାଇସିନଏଡ୍ କ୍ୟାପସିକମ୍ରେ ମିଳିଥାଏ, ଯାହା ମେଟାବୋଲିଜିମ୍ରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବାରେ ଏବଂ ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ |

କ୍ୟାପ୍ସିକମ୍ ସୁପ୍: ଆପଣ ସୁପ୍ ଆକାରରେ କ୍ୟାପ୍ସିକମ୍ ମଧ୍ୟ ଖାଇପାରିବେ | କ୍ୟାପସିକମ୍ ସୁପ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ, ଆପଣଙ୍କୁ ସବୁଜ ପନିପରିବା ସହିତ କ୍ୟାପ୍ସିକମ୍ ଭଲ ଭାବରେ ରାନ୍ଧିବାକୁ ପଡିବ | ତା’ପରେ ଏହା ଉପରେ ଧନିଆ ପତ୍ର ଏବଂ ରସୁଣ ପକାନ୍ତୁ | ସ୍ୱାଦ ପାଇଁ ଆପଣ କଳା ଲୁଣ ମିଶାଇ ପାରିବେ |

କ୍ୟାପସିକମ୍ ପ୍ରୋଟିନ୍ ଶେକ୍: କ୍ୟାପ୍ସିକମ୍ ର ପ୍ରୋଟିନ୍ କମ୍ପନ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇପାରେ | ପ୍ରୋଟିନ୍ କମ୍ପିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ବ୍ରୋକୋଲି, କ୍ୟାପସିକମ୍ ଏବଂ ପ୍ରୋଟିନ୍ ପାଉଡର ନେବାକୁ ପଡିବ | ତା’ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏକ ମିକ୍ସର୍ରେ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଲୁଣ ଏବଂ ଲେମ୍ବୁ ମିଶାଇ ଏକ ହଲାନ୍ତୁ |

ଆପଣ ଏହି ତିନୋଟି ଉପାୟରେ କ୍ୟାପସିକମ୍ ଖାଇପାରିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଓଜନ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇପାରିବେ | ତୁମର ରୁଟିନ୍ରେ କ୍ୟାପ୍ସିକମ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରିବା ବ୍ୟତୀତ, ତୁମେ ତୁମର ରୁଟିନ୍ରେ ବ୍ୟାୟାମ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିପାରିବ |

Comments are closed.