ଇସ୍ତଫା ଦେବେ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନ: ଦିନେ-୨ଦିନ ଭିତରେ ହୋଇଯିବ ସ୍ପଷ୍ଟ

0

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା କେନ୍ଦ୍ର କୃଷି ମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନ ଆଜି କିମ୍ବା ଆସନ୍ତାକାଲି ବିଧାନସଭା ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇପାରନ୍ତି। ସମ୍ବିଧାନରେ ଏକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅଛି ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଏକାସାଙ୍ଗରେ ବିଧାୟକ ଏବଂ ଏମ୍‌ପି ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ। ଏମ୍‌ପି କିମ୍ବା ବିଧାୟକ ହେବା ପରେ ୧୪ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଜୁନ ୪ରେ ଲୋକ ସଭା ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା ହେବାର ୧୩ ଦିନ ବିତିଗଲାଣି।

ଭାଜପାନେତୃତ୍ୱ ରାଜ୍ୟର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନଙ୍କୁ ବିଦିଶା ସଂସଦୀୟ ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଥିଲେ। ଶିବରାଜ ୮ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟ ଜିତିଛନ୍ତି। ଏହା ରାଜ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ବୃହତ୍ତମ ବିଜୟ। ଇନ୍ଦୋରର ଶଙ୍କର ଲାଲୱାନି ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି। ଶଙ୍କର ଲାଲୱାନି ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟ ଜିତିଛନ୍ତି।

କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନ ମଧ୍ୟ ସେହୋର ଜିଲାର ବୁଦ୍ଧନୀ ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ଜଣେ ବିଧାୟକ। ସେ ବଦ୍ଧନୀ ଲଗାତର ପଞ୍ଚମ ବିଜୟ ହାସଳ କରିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନ ବିଦିଶା ସଂସଦୀୟ ଆସନରୁ ଏମ୍‌ପି ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ପଦ ଛାଡିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି କିମ୍ବା ଆସନ୍ତାକାଲି ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନ ତାଙ୍କ ବିଧାୟକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ଆଲୋଚନା ହେଉଛି।

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.