ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡକୁ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଲା ମୋଦି

0

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡ ଯୋଜନାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବା ତାଙ୍କ ସରକାର ପାଇଁ ଏକ ଝଟ୍‌କା ବୋଲି ମାନିବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ତାମିଲନାଡୁର ଏକ ଟିଭି ଚ୍ୟାନେଲକୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡ ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କରେ ନିଜର ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ସାମ୍ବାଦିକ ପଚାରିଥିଲେ ଯେ ଏହି ଯୋଜନାକୁ କୋର୍ଟ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବା ସରକାରଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଝଟକା ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯିବା ଉଚିତ, ସେତେବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ୨୦୧୪ ପୂର୍ବରୁ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଅର୍ଥର କୌଣସି ହିସାବ ନ ଥିଲା। ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ପାଇଁ କ’ଣ ହୋଇଛି ମୋତେ କୁହନ୍ତୁ ଏହା ମୋ ସରକାର ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ। ମୁଁ ଦୃଢ ଭାବରେ ବିଶ୍ୱାସ କରେ, ଯେଉଁମାନେ ଆଜି ଏହି ବିଷୟରେ ନାଚୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ଦିନେ ଅନୁତାପ କରିବେ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ସେହି ସମସ୍ତ ପଣ୍ଡିତମାନଙ୍କୁ ପଚାରିବାକୁ ଚାହେଁ ଯେ ୨୦୧୪ ପୂର୍ବରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ ନିର୍ବାଚନରେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥିବା, ତେବେ କେଉଁ ଏଜେନ୍ସି କେଉଁଠାରୁ ଆସିଛି ଏବଂ କେଉଁଆଡ଼େ ଗଲା? ମୋଦି ନିର୍ବାଚନି ବଣ୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି, ଏହି କାରଣରୁ ଆଜି ଆପଣ ଜାଣିବାକୁ ସକ୍ଷମ ଅଟନ୍ତି କିଏ ଏହି ବଣ୍ଡକୁ ନେଇଛନ୍ତି ଏବଂ କାହାକୁ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ଅର୍ଥର ଟ୍ରେଲର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। କୌଣସି ସିଷ୍ଟମ ସିଦ୍ଧ ନୁହେଁ, ତ୍ରୁଟି ଥାଇପାରେ କିନ୍ତୁ ସେଗୁଡିକ ସଂଶୋଧିତ ହୋଇପାରିବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.