ଭିକ୍ଟ୍ରି ପରେଡ ସମୟରେ ଅନେକ ପ୍ରଶଂସକ ଆହତ, ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ହେବାରୁ ଅନେକେ ବେହୋସ

0

ମୁମ୍ବାଇ,୫।୭: ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବା ପରେ ସ୍ବଦେଶ ଫେରିଥିବା ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଦେଶରେ ଏକ ଐ ତିହାସିକ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଥିଲା। ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅଧିନାୟକ ହୋଇଥିବା ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ଜୁନ୨୯ରେ ବାରବାଡୋସରେ ଚାଲିଥିବା ଫାଇନାଲରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ପରାସ୍ତ କରିବା ପରେ ଦେଶ ପାଇଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିଥିଲା।

ଏହା ପରେ ଗୁରୁବାର ସାରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ସ୍ବଦେଶ ଫେରିଥିଲା। ଏହି ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିୟନ ଦଳକୁ ମୁମ୍ବାଇରେ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ୱାଙ୍ଖେଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ସମାରୋହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ବିସିସିଆଇ ଏହି ଦଳକୁ ୧୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇ ସମ୍ମାନିତ କରିଥିଲା।

ମୁମ୍ବାଇରେ ପରେଡ ସମୟରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ପ୍ରଶଂସକ ମଧ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ଗୁରୁବାର ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ବିଜେତା ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ବିଜୟ ପରେଡ ଦେଖିବା ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇର ମେରାଇନ ଡ୍ରାଇଭରେ ଏକାଠି ହୋଇଥିବା ଅନେକ ପ୍ରଶଂସକ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ କେତେକଙ୍କ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ମଧ୍ୟ ଅସୁବିଧା ହୋଇଥିଲା।

 

 

 

 

ଏଏନଆଇ ସହିତ ତାଙ୍କ ଅଭିଜ୍ଞତା ବାଣ୍ଟି ଜଣେ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ ରବି ସୋଲାଙ୍କି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଅଫିସରୁ ଆସୁଥିଲି ଏବଂ ଜାଣିଲି ଯେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ସା ୫ ରୁ ୬ ଟା ମଧ୍ୟରେ ଏଠାରେ ପହଞ୍ଚିବ, ଯାହା ଘଟି ନଥିଲା। ଜନତାଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଥିଲା। ପୋଲିସ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ସମ୍ଭାଳି ପାରିଲା ନ ଥିଲା। ଲୋକମାନେ ହଠାତ୍‌ ପାଟି କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ, ଯାହା ପରେ କିଛି ଲୋକ ପରସ୍ପର ଉପରେ ପଡ଼ିଗଲେ। ଏହା ବହୁତ ଅସଂଗଠିତ ଥିଲା। ପରିଚାଳନା କରିବାକୁ କେହି ନଥିଲେ। ରାତି ୮ଟା ୧୫ ରୁ ୮ଟା ୪୫ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି।

ବିଜୟ ପରେଡରେ ହତାଶ ହୋଇଥିବା ପୀଡିତା ଋଷଭ ମହେଶ ଯାଦବ ଏଏନଆଇକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭିଡ଼ ବଢୁଛି। ମୁଁ ତଳେ ପଡ଼ିଗଲି ମୁଁ ଚେତାଶୂନ୍ୟ ହୋଇ ପଡିଲି। ମୋତେ ନିକଟସ୍ଥ ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଠାରେ ମୋର ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଁ ଭଲ ଅନୁଭବ କରୁଛି। ଭିଡ଼ ଆବଶ୍ୟକତାଠାରୁ ଅଧିକ ଥିଲା। ସେଠାରେ ଭୁଲ ପରିଚାଳନା କରାଯାଇଥିଲା। ଏପରିକି ପୋଲିସ ସତର୍କ ନ ଥିଲା।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ମେରାଇନ ଡ୍ରାଇଭରୁ ଓପନ ଟପ ବସ ପରେଡ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.